Investicijos į renovaciją – 0,5 mlrd. litų

Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) duomenimis, šiuo metu yra pasirašyta daugiau kaip 600 rangos sutarčių, kurių vertė siekia arti 0,5 mlrd. litų. Skaičiuojama, jog preliminarios investicijos į vieno namo renovaciją sudaro apie 700 000 litų.

„Pastaraisiais metais ženkliai išaugusios investicijos į renovaciją leidžia kalbėti apie tiesioginę jos įtaką šalies ekonominiams procesams – statybų sektoriaus atsigavimui, naujų darbo vietų kūrimui, nekilnojamo turto rinkos pokyčiams. Vien tai, kad šiuo metu pasirašytų rangos sutarčių vertė sudaro 8,3 proc. praėjusių metų šalies statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 7,2 mlrd.litų, rodo nemažą renovacijos indėlį į šalies ūkio augimą“, – teigia BETA direktorius Valius Serbenta.

Pasak V.Serbentos, tai, jog daugiabučių atnaujinimo programoje šiandien dalyvauja daugiau kaip 300 statybos sektoriaus bendrovių, leidžia tikėtis, kad renovacijos procesai statybos sektorių ir toliau išlaikys tarp labiausiai augančių šalies ūkio sektorių. Finansų ekspertų vertinimu, šiemet ir kitąmet renovacijos darbai Lietuvos bendrą vidaus produktą (BVP) augimą kilstels po maždaug 0,3 procento. Planuojama, jog panašios daugiabučių renovacijos apimtys išliks ir artimiausiais metais. Šiuo metu yra baigiami rengti dar 1700 investicijų projektų, kurių preliminari vertė – 1,2 mlrd. litų. Taigi artimiausiais metais planuojamos investicijos į renovaciją – 1,7 mlrd.t

Partneriai
sklypu pardavimas


Butų nuoma Vilniuje
Namai Vilniuje
Patalpos Vilniuje
Visos teisės saugomos © 2011-2022 m. Sklypai Vilniuje