Investicija į būstą – tarp pelningiausių

Šiemet kas mėnesį parduodama apie 400 naujų butų. Tokia paklausa prilygsta prieškriziniam NT pakilimui, ir, pasak plėtotojų, toliau augs.

Pagrindiniai argumentai  –  NT vis dar 30% pigesnis nei iki krizės, be to, grąža iš NT nuomos siekia iki 7%, ko negali pasiūlyti nė viena alternatyvi investavimo priemonė.

 Šiemet NT vystytojai planavo rinkai pasiūlyti 3.000 naujų butų, t.y. trečdaliu daugiau nei pernai. Tačiau jau dabar šis skaičius ūgtelėjo iki 4.000.

NT vystymo grupė „MG Valda“ šiemet planuoja skirti daugiau kaip 100 mln. Lt nekilnojamojo turto projektams, vien į gyvenamųjų būstų plėtrą investicijos sieks 60 mln. Lt. Per šiuos metus įmonė nekilnojamojo turto rinką papildys mažiausiai 500 naujų butų.

Bendrovė plėtoja antrąjį „LightHouse“ gyvenamųjų namų projektą, baigia „Antakalnio terasų“ antrąjį etapą ir greitu metu planuoja pristatyti bent du naujus projektus.

Butai perkami pagal brėžinius

Pirmąjį ketvirtį daugiabučių, kurių naudingasis plotas – 42,6 tūkst. m2 leista statyti 80% daugiau nei 2013 m. pirmąjį ketvirtį.

„Išaugęs statybos leidimų daugiabučiams statyti skaičius atspindi dabartinę padėtį naujo būsto rinkoje. Šiais metais Vilniuje tiesiogiai iš nekilnojamojo turto plėtotojų vidutiniškai per mėnesį parduodama apie 350 naujų butų, t.y. 44 % daugiau negu 2013 m. pirmąjį ketvirtį. Pernai buvo parduodama apie 195 butai per mėnesį. Potencialūs investuotojai, sklypų savininkai, nekilnojamojo turto plėtotojai, stebėdami augančius pardavimus spartina projektavimo darbus ir tikisi, sėkmingai realizuoti savo projektus“, – padėti NT rinkoje piešia Domas Dargis, „Eika“  plėtros direktorius.

Pasak jo, išduodamų statybos leidimų kiekio augimui įtaką daro ir nuo 2016 m.  įsigaliojančios ES direktyvos dėl aukštesnės energetinės klasės pastatų statybos. Griežtesni reikalavimai didins statybos kainą apie 10-15 %, todėl dalis nekilnojamojo turto plėtotojų spartina projektavimo darbus, siekdami išsiimti statybos leidimą pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, o  projektai bus realizuoti  tik po keleto metų.

NT kainos dar augs

Gyvenamos būsto rinkos pagyvėjimas stebimas tiek iš pirkėjų tiek iš pardavėjų pusės. Bumas primena ikikrizinius laikus, tik NT kainos yra vis dar 30% mažesnės”, – teigia Arnoldas Antanavičius „Inreal“ Konsultacijų ir analizės departamento vadovas.

Tendencijas NT rinkoje, pasak jo, lemia paklausa – kol nebuvo didelės paklausos, plėtotojai statė po vieną kitą projektą, rinka buvo stabili.

„Pirkti butus žmones paskatino kylančios kainos. Jei iki tol jie svarstė, ar verta pirkti būstą, tai pirmieji kainų augimo požymiai paskatino apsispręsti, kad laukti nebėra prasmės. Kitas argumentas, dėl ko investuojama į NT – finansinė nauda.

Šiandien investicija į NT yra naudingesnė nei per buvusį pakilimą. Iš NT nuomos grąža, priklausomai nuo miesto, siekia nuo 4% iki 7% per metus, tad nei bankai, nei alternatyvios investavimo priemonės tokios grąžos pasiūlyti negali. O kai dar pridedame perspektyvą, jog NT kainos kils, tad ateityje butą bus galima parduoti brangiau ir uždirbti iš kainų pokyčio, tai argumentai, kodėl verta investuoti į NT yra neginčijami”, – dėsto p. Antanavičius.

Verslo lūkesčiai kuklesni

Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausančio AB DNB banko prezidentas ir  valdybos pirmininkas Bjornaras Lundas sako, kad gyventojų lūkesčiai yra kur kas optimistiškesni, palyginti su verslo.

„Žymiai gerėja gyventojų ekonominiai lūkesčiai, skatinantys būsto paskolų bei  kitų finansinių paslaugų paklausą. Tuo tarpu versle ima  ryškėti kai kurių, ypač į eksportą orientuotų, verslo subjektų atsargumas. Verslininkai dėl importą ribojusių kaimyninės šalies veiksmų ir įvykių, susijusių su įtampa Ukrainoje, yra linkę laikinai atidėti savo investicinius planus“,  – sako p. Lund.

 

Partneriai
sklypu pardavimas


Butų nuoma Vilniuje
Namai Vilniuje
Patalpos Vilniuje
Visos teisės saugomos © 2011-2020 m. Sklypai Vilniuje